کد خبر : 760

تاریخ انتشار : ۴:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ چاپ چاپ

سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

حرکت در مسیر انقلاب و انقلابی‌گری

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه امام راحل (رحمهالله‌علیه) به برکت انقلاب اسلامی، کشور را به سمت این اهداف حرکت دادند، خاطرنشان کردند: اگرچه رسیدن به این اهداف، زمان‌بر و نیازمند تلاش است اما آنها قابل تحقق هستند و تنها شرط تحققشان حرکت در مسیر انقلاب و انقلابی‌گری است. رهبر انقلاب اسلامی در نوعی آسیب‌شناسی […]

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه امام راحل (رحمهالله‌علیه) به برکت انقلاب اسلامی، کشور را به سمت این اهداف حرکت دادند، خاطرنشان کردند: اگرچه رسیدن به این اهداف، زمان‌بر و نیازمند تلاش است اما آنها قابل تحقق هستند و تنها شرط تحققشان حرکت در مسیر انقلاب و انقلابی‌گری است.
رهبر انقلاب اسلامی در نوعی آسیب‌شناسی از روند حرکت نظام افزودند: بعد از رحلت امام بزرگوار (رحمهالله‌علیه)، در هر مقطعی که انقلابی عمل کردیم، پیشرفت به‌دست آوردیم و در هر دوره‌ای که از انقلابی‌گری و حرکت جهادی غفلت کردیم، عقب ماندیم و ناکام شدیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به همه‌ی قشرهای مختلف مردم گفتند: می‌توان در این مسیر با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد که در آن صورت، پیشرفت قطعی است و می‌توان با شیوه‌ی دیگری حرکت کرد که در چنین وضعیتی، سرنوشت رقت‌باری رقم خواهد خورد و ملت ایران و اسلام سیلی خواهد خورد.
ایشان انقلاب اسلامی را سرمایه‌ی ممتاز و منحصربه‌فرد ملت و کشور دانستند و تأکید کردند: برای به نتیجه رسیدن انقلاب، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است اما در کنار این هزینه‌ها منافع فراوانی نیز وجود داشته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به استحکام انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۳۷ سال افزودند: امروز شرایط ملت ایران، روشن‌تر و هموارتر از گذشته است و هزینه‌ها قابل اجتناب‌تر شده‌اند.
ایشان تأکید کردند: انقلاب با عزم، اراده و ایمان مردم به وجود آمد و با همین نیروی مردمی باقی ماند و ریشه دواند و در مقابل تهدیدهای نظامی و تحریم‌ها ایستاد و فلج نشد و شجاعانه و سربلند به حرکت خود ادامه داد که از این پس نیز باید این حرکت ادامه یابد.

سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

۱۳۹۵/۰۳/۱۴

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=33238

دیدگاه شما


logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه جهادی شمیم حضرت ولیعصر (عج) می باشد