کد خبر : 439

تاریخ انتشار : ۱:۱۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ چاپ چاپ

امام خامنه ای مدظله العالی :شرکت در اردوهای جهادی موجب آشنایی با متن مردم و مشکلات و معضلات جامعه می‌شود.

اردوی جهادی تقویت روحیه‌ی جهادی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه۱۳۹۴/۰۷/۲۲) در دیدار جمعی از دانشجویان و استعدادهای برتر علمی کشور، توصیه‌ها و هشدارهای مهمی به نخبگان و مسئولان بیان کردند: «ترجیح دادن روحیه‌ی جهادی بر روحیه‌ی تافته‌ی جدابافته بودن» دومین سفارش پدرانه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان نخبه بود. ایشان یکی از آفت‌های افراد صاحب‌امتیاز […]

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه۱۳۹۴/۰۷/۲۲) در دیدار جمعی از دانشجویان و استعدادهای برتر علمی کشور، توصیه‌ها و هشدارهای مهمی به نخبگان و مسئولان بیان کردند:

«ترجیح دادن روحیه‌ی جهادی بر روحیه‌ی تافته‌ی جدابافته بودن» دومین سفارش پدرانه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جوانان نخبه بود.

ایشان یکی از آفت‌های افراد صاحب‌امتیاز را «احساس تافته‌ی جدابافته بودن» دانستند و خاطرنشان کردند: این، یک بیماری شخصیتی است که نباید بگذارید در شما رشد کند و تنها راه مقابله با آن نیز تقویت «روحیه‌ی جهادی» و انجام دادن کار با همه‌ی توان برای خدا و به‌عنوان یک وظیفه است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه شرکت در اردوهای جهادی یکی از راه‌های تقویت «روحیه‌ی جهادی» است، افزودند: شرکت در اردوهای جهادی موجب آشنایی با متن مردم و مشکلات و معضلات جامعه می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تجربه‌ی طولانی خود در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب، بی‌خبر بودن برخی از مسئولان از واقعیات و معضلات جامعه به‌خصوص در روستاها و شهرهای دوردست و در میان خانواده‌های فقیر را یکی از مشکلات دانستند و گفتند: اردوهای جهادی بهترین فرصت برای جوانان به‌منظور آشنایی با واقعیات و همچنین خدمت مستقیم به مردم است.

ایشان با انتقاد از ادامه‌ی اردوهای دانشجویی به برخی کشورهای اروپایی، با وجود هشدارهای قبلی، تأکید کردند: این اردوها یکی از غلط ترین کارها است و اردوهای جهادی بسیار بهتر و شرافتمندانه‌تر از برگزاری چنین اردوهایی است.

رهبر انقلاب اسلامی در سومین توصیه‌ی خود، جوانان نخبه را به ماندن در کشور به‌جای رفتن به کشورهای بیگانه با برخی ذهنیت‌های رفاهی، سفارش کردند و گفتند: به‌جای آنکه خود را در هاضمه‌ی بی‌رحم و آزمند جوامع بیگانه، قرار دهید، سازنده‌ی هندسه‌ی صحیح سلامت کشور و تضمین‌کننده‌ی مغز و سلسله اعصاب و استخوان‌بندی جامعه‌ی خود باشید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مشکلات و ضعف‌های کشور در کنار پیشرفت‌ها و توانایی‌ها، خاطرنشان کردند: ماندن در کشور و تلاش برای برطرف کردن ضعف ها و منشأ اثر بودن برای مردم، دارای افتخار و شرف است.

دیدگاه شما

logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه جهادی شمیم حضرت ولیعصر (عج) می باشد